ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ:
Στην ηλεκτρονική διεύθυνση http://ebooks.edu.gr/ θα βρείτε σε ψηφιακή μορφή τα βιβλία Φυσικής Αγωγής (Φ.Α.) για το δημοτικό.
Είναι τρία βιβλία.
Ένα για την Πρώτη και τη Δευτέρα τάξη.
Ένα για την Τρίτη και την Τετάρτη τάξη.
Ένα για την Πέμπτη και την Έκτη τάξη.
Μπορείτε να τα συμβουλευτείτε, για να θυμηθείτε κάποια αντικείμενα που έχουν διδαχθεί ή να βρείτε κάτι που σας ενδιαφέρει, απ’ όσα δεν αναφέρθηκαν.
Μπορείτε επίσης να σημειώσετε και να μου εκφράσετε ό,τι απορίες έχετε, για όλα τα αντικείμενα της διδακτικής ύλης (όχι μόνο της διδακτέας).
Δημήτρης Χατζής

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ:

Το μάθημα της φυσικής αγωγής, συνήθως γίνεται σε μια «διάφανη αίθουσα», χωρίς τεχνητή ηχομόνωση που λέγεται προαύλιος χώρος.

Αυτή η έκθεση, σε συνδυασμό με τη διαρκή μετακίνηση των παιδιών, καθιστά ιδιαίτερα ευάλωτη την εκπαιδευτική διαδικασία σε εξωσχολικές απορρυθμιστικές παρεμβάσεις.

Υπάρχουν συγκεκριμένοι τρόποι ή περίοδοι για τις επαφές σας με το χώρο του σχολείου (π.χ. προσυνεννόηση, διαλείμματα).

Η ώρα διδασκαλίας του μαθήματος της Φ.Α. δεν εντάσσεται στα μέσα πρόσβασης σε πρόσωπα ή χώρους του σχολείου.

Δημήτρης Χατζής

ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ (Α,Β,Γ Τάξης) ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ (Όλων των τάξεων):

Έχω γράψει ένα κειμενάκι.

Οι γονείς των παιδιών μέχρι και την Τρίτη τάξη, παρακαλώ να διαβάσετε στα παιδιά μόνο το αμέσως ακόλουθο κομμάτι του κειμένου